FLUCO 107 Hunter Herren

107 HUNTER HERREN

Luxusní kožený řemínek značky Fluco. Vyrobeno v Německu, špičková ruční práce, pravá kůže, nejvyšší kvalita. Ocelová přezka.

Kožený pásek s pěknou tónovou barevností, tloušťka pásku cca 3,5 mm


  • 1 239,67 Kč bez DPH
  • Dostupnost zboží - na dotaz
1 500 Kč
Kategorie: Pánské pásky k hodinkám
Záruka: 2 roky
Položka byla vyprodána...
 

Řemínek Hunter k hodinkám z organické kůže

Na náš řemínek z organické kůže Hunter používáme hovězí kůži vyčiněnou rostlinami z Toskánska. Vyhýbáním se jakékoli chemické úpravě si kůže zachovává svůj přirozený charakter.

Kůže vyčiněná rostlinnými produkty se nazývá rostlinná kůže. Hovoří se také o kůži vyčiněné rostlinou, vyčiněné nebo staré kůži. Činění zeleniny bylo převládající metodou činění po několik století. Dnes je méně než 10 % veškeré kůže konzervováno rostlinným činěním.

K vyčinění kůže se používá dubová a smrková kůra, lusky tara, olivové listy, dřevo quebracho nebo kůra mimózy. Účinné látky nacházející se v těchto typech rostlin se nazývají „taniny“. Jsou produkovány a skladovány rostlinami, aby odrazily predátory. Tyto účinné látky je schopno produkovat až 300 druhů rostlin na celém světě. Ve společnosti Fluco jsou naše pásy vyčiněné ze zeleniny opalovány taninem „Quebracho“ z Argentiny.

Činění rostlinnými prostředky je obecně považováno za dražší než související chromové činění. Je to hlavně proto, že na vyčinění jedné kůže potřebujete až 30 kg kůry nebo 20 kg ovoce. Vlastnosti hotové přírodní kůže jsou dány kyselostí vývaru, kterým byly vyčiněny. Poměrně pevného koženého výrobku lze dosáhnout kyselými vyčiňovacími louhy a dostatečně dlouhou dobou činění. Měkčí kůže se naopak získává sladkými vývary.

Kůži vyrábí přátelská koželužna v Toskánsku. 

Náš Hunter pásek je vyroben z poněkud pevnější kůže. To zase ztěžuje práci s kůží, ale pro zkušené a zručné ruce zaměstnanců Fluco to není problém. Zvláštností tohoto popruhu - vyrobený z jednoho kusu. Svrchní a spodní kůže jsou tedy ze stejné kůže.

Aby pásek nakonec nevypadal příliš jednoduše, je okraj několikrát ručně lakován, broušen a leštěn.

Řemínek z organické kůže je ideální pro vintage hodinky.

Tyčové cvočky u oček a spony, stejně jako ozdobné stehy nahoře, jsou šity ručně voskovanou přízí. Všechny stuhy jsou vyráběny ručně v naší manufaktuře v Bavorském lese.

  • Hovězí kůže vyčiněná rostlinami.
  • Hrana (s bezbarvým lakem) několikrát ručně lakovaná, broušená a leštěná.
  • Tloušťka řemínku cca 3,5 mm, vyrobeno z jednoho kusu.
  • Délka řemínku M 118mm x 75mm

107 Hunter Herren-x

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: