ARTI & MESTIERI

ARTI & MESTIERI_logo_0

DESIGNOVÉ PŘEDMĚTY PRO DOMÁCNOST - 100% MADE IN ITALY

AGENTURA

ARTI E MESTIERI. NAŠE DOSAVADNÍ HISTORIE.

Za více než čtyřicet let se kreativní výraz, technické a manuální schopnosti spojily a z jejich setkání se zrodily výtvory Arti e Mestieri. Lineární a sofistikovaný proces, který doprovází tvorbu kovových předmětů s podstatnými profily a lehkými tvary, je výsledkem výzkumu a designu prováděného výhradně v Itálii.

 

KRÁSA A FUNKČNOST

Krása a funkčnost, dva póly, které dávají život každému kousku. Dva prvky, které jsou někdy protichůdné, ale lze je sladit díky kombinaci stylu a technické zdatnosti, která je charakteristickým znakem naší značky.

Kreativní proces naopak čerpá z často nečekaných míst. Kreativita Massima Taniho, strážce tvůrčího ducha, který po léta animoval Arts and Crafts, je živena hravou atmosférou a detaily, někdy až zneklidňujícími. Vedle něj Francesco Adriano Pizzi, který již více než dvacet let vnáší do designu každého kusu svůj vlastní úhel pohledu a přidává do každé kolekce osobní a vytříbenou vizi.

ŽELEZO – ZÁKLADNÍ A ODOLNÉ

To vše se formuje díky jedinému materiálu: železu. Základní, ale odolná žehlička je řezaná laserem a mísící se s barvami, aby obnovila světlou a současnou náladu, která dokáže pokaždé překvapit.

Geneze a tvorba předmětu nejsou nikdy stejné, každý kus pochází z jiného příběhu, z touhy vyprávět světy a sny prostřednictvím tvarů. A především chuť přidat k užitečnému něco víc. Toto je umění a řemesla.